Wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki zaprosił do siebie przedstawicieli mieszkańców gminy Jedwabno, którzy wystosowali do niego petycję dotyczącą decyzji o zwrocie wydatkowanej niezgodnie z prawem dotacji przez stowarzyszenie Helper na Środowiskowy Dom Samopomocy. W spotkaniu wzięli udział także wójt Sławomir Ambroziak oraz przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Brzóska.

Wojewoda złożył obietnicę mieszkańcom
- Nie były to łatwe rozmowy, ale doszliśmy do wspólnych ustaleń i stanowisk – mówi o spotkaniu z wojewodą Arturem Chojeckim (z lewej) wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak

Do spotkania delegacji mieszkańców gminy Jedwabno z wojewodą Arturem Chojeckim doszło w miniony w czwartek 15 kwietnia. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu lokalna społeczność skierowała do niego petycję, w której domaga się zawieszenia wykonania wszystkich decyzji dotyczących zwrotu wydatkowanych niezgodnie z prawem przez stowarzyszenie Helper dotacji na Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie. Była to reakcja na wcześniejsze wystąpienie wojewody do gminy o zwrot środków za 2013 r. w wysokości 4 mln zł wraz z odsetkami.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.