GOSPODY I SKLEPY
Pierwszą karczmę prowadził w Klonie pod koniec XVIII w. Casper Bieber. Następnie należała ona do rodziny von Großów.
Ok. 1840 r. gospodę założył tu pochodzący z Pomorza Friedrich Fehrmann. W 1880 r., od pożaru w gospodzie Toppa spaliła się spora część północnej strony wsi. Następcą Toppa był Nowotzin. Przed I wojną światową gospody w Klonie prowadzili: Jadwigia Thybusch, A. Kitsch i Wyszomierski. W 1861 r. sklep tekstylny założył kupiec Sennig. Natomiast sklep kolonialny prowadził Eichel.
WIATRAK
Co najmniej od lat 70. XIX w. działał w Klonie wiatrak. W 1877 r. w szczycieńskim tygodniku urzędowym Christoph Siedlik opublikował ogłoszenie, w którym informował o zamiarze sprzedaży swojego młyna. Transakcja najwidoczniej doszła do skutku i kolejnym właścicielem młyna był Max Glembotzki. Od około 1900 r. wiatrak należał do Symanzicka. W okresie międzywojennym posiadał go Hermann Krüger, który przed wybuchem II wojny światowej zbudował w jego pobliżu młyn elektryczny. Stary wiatrak stał opuszczony. Po wojnie rozebrano go i wywieziono w głąb Polski.
LISTONOSZ - BAJARZ
W 1870 r. założono agencję pocztową, przekształconą później w oddział pocztowy, który mieścił się w karczmie Heinricha Wyszomierskiego.