Jeszcze nie tak dawno samorządowcy z gminy Jedwabno cieszyli się pokaźnym dofinansowaniem z Polskiego Ładu na budowę kanalizacji i wodociągu Piduń – Rekownica oraz rozbudowę i przebudowę drogi w Witówku. Dziś obie te inwestycje stoją pod dużym znakiem zapytania. Powodem są wysokie ceny w kolejnych przetargach. Wśród gminnych samorządowców już słychać głosy, że być może z pieniędzy trzeba będzie zrezygnować, bo gminy nie stać na dokładanie z własnego budżetu gigantycznych środków.

Z Polskim Ładem na huśtawce
Radni z Jedwabna mają powody do zmartwienia. - Nie jesteśmy gotowi na te ceny – mówi Daniel Dunajski. Obok radna Danuta Trzcińska

Prawdziwa huśtawka nastrojów towarzyszy samorządowcom z gminy Jedwabno jeśli chodzi o środki z Polskiego Ładu. W pierwszym rozdaniu tych funduszy otrzymała ona 5,5 mln zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowościach Piduń - Rekownica oraz 1,8 mln zł na rozbudowę i przebudowę drogi w Witówku. Radość z uzyskanego rządowego dofinansowania niestety nie trwała długo.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.