Kolejne wysokie odznaczenie dla wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego. Tym razem Prezydent RP nadał mu Krzyż Świętego Floriana.
Do trzech złotych wzrośnie od nowego roku dzienna stawka opłaty miejscowej, która powinna być pobierana od turystów w jedenastu miejscowościach gminy Szczytno. Obowiązkowa opłata, jak się okazuje, jest ignorowana przez podmioty zobowiązane do jej poboru.
Gmina Szczytno zakupi kolejny nowy wóz strażacki, a w najbliższych planach ma pozyskanie dwóch kolejnych. - Czy nas na to stać? – zastanawia się radna Kania, ale pozostali radni nie mają wątpliwości.
Na terenie gminy Szczytno prowadzona jest przebudowa dróg wewnętrznych w Lipowcu i Czarkowym Grądzie.
Od 10 do 16 procent wzrosną od przyszłego roku stawki podatku od nieruchomości w gminie Szczytno. Zdaniem wójta Wojciechowskiego daniny płacone przez właścicieli domków letniskowych są i tak za niskie, a do tego często nie odprowadzają oni opłaty miejscowej za pobyt swoich gości. Stosują jeszcze inne sztuczki na uszczuplanie gminnej kasy.
Członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku nie wiedzą, co to nuda. Nieustannie uczestniczą w rozwijających ich pasje zajęciach oraz realizują ciekawe projekty. W minionym tygodniu, na polanie nad jeziorem w Szczycionku, rozpoczęli kolejny z nich, zatytułowany „Integracja przez kulturę i krajoznawstwo”. Były wspólne spacery, biesiada przy ognisku, warsztaty malarskie oraz prelekcja na temat gospodarki leśnej.
Momentami gorąca dyskusja towarzyszyła spotkaniu wójta Wojciechowskiego ze stałymi i tymczasowymi mieszkańcami sołectwa Jęcznik. Przybyli na nie letnicy z Pieców żalili się m.in. na brak kanalizacji i domagali się obniżenia podatków. Wójt z kolei odpowiadał, że gmina musi do nich dopłacać za odbiór śmieci.
W poniedziałek oficjalnie ruszyła budowa Centrum Technologii Medycznych CX Engineering przy porcie lotniczym w Szymanach. Inwestor spod Krakowa jest pierwszym, który wykupił grunty w strefie okołolotniskowej i zdecydował się przenieść tu swoją działalność. Z powstaniem centrum duże nadzieje wiążą lokalni samorządowcy oraz władze portu lotniczego, licząc na to, że śladem firmy z Małopolski pójdą wkrótce kolejni inwestorzy.
Koło Gospodyń Wiejskich z Wałów zwyciężyło w konkursie kulinarnym towarzyszącym Festiwalowi Dyni w Olszynach, corocznemu wydarzeniu organizowanemu przez gminę Szczytno. Na jury wrażenie zrobiła prostota przygotowanych dań, sposób ich podania, no i przede wszystkim, jak podkreślał szef jurorów Michał Denesiuk, fuzja smaków.
Od poniedziałku na terenie gminy Szczytno rozpoczęły się kontrole posesji letniskowych prowadzane przez pracowników Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku.
Już w najbliższy poniedziałek na terenie strefy przylotniskowej w Szymanach rozpocznie się budowa centrum technologii medycznych Grupy Consultronix. Firma z podkrakowskich Balic będzie tu produkować wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.
Pół miliona złotych zarezerwowała gmina Szczytno na zakup śmieciarki do obsługi swoich mieszkańców.
W sobotnie południe plac świetlicy w Kamionku wypełnił się miłośnikami klasyki polskiej literatury. Okazją do spotkania była 13. edycja Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji organizowanej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego.
Sołtys Korpel Marcin Olender może już spać spokojnie. Osoby, które złożyły protesty w związku z jego wyborem na sołtysa wycofały je.
Teren zielony przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowcu zyskał nowy wygląd. Wszystko za sprawą kwiatowych nasadzeń, które wykonano dzięki pozyskanemu przez placówkę grantowi.
Podczas odbywających się w minionym tygodniu wojewódzkich obchodów policyjnego święta, wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski otrzymał „Złoty Medal za Zasługi dla Policji”.
Trwa II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Główną nagrodą jest bon w wysokości 4 tys. zł dla sołectwa, którego przedstawiciel zajmie I miejsce. Kolejne miejsca są premiowane kwotami 3 i 2 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów, a są nimi sołtysi z gminy Szczytno – Magdalena Chaber z Wawroch, Andrzej Gers z Szyman i Adolf Pasztaleniec z Trelkowa.
Trwają intensywne przygotowania do budowy pierwszego zakładu w strefie przylotniskowej w Szymanach. Inwestorem jest produkująca wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny spółka CXEngineering z siedzibą w podkrakowskich Balicach. Na razie jednak realizacja zadania się opóźnia. Powodem są przeciągające się procedury związane z uzyskaniem od Wód Polskich pozwolenia wodnoprawnego.
Coraz trudniej gminom wykonać inwestycje według wartości kosztorysowej. Zamiast zapisanych w budżecie 2,4 mln zł gmina Szczytno musiałaby w tym roku dołożyć do modernizacji trzech przepompowni ścieków prawie drugie tyle. Znaleziono jednak inne rozwiązanie.
Dieta radnego jest rekompensatą za utracone wynagrodzenie. Dlatego nie można jej wypłacać w przypadku „usprawiedliwionej” nieobecności na posiedzeniu rady lub komisji – uznał nadzór prawny wojewody warmińsko-mazurskiego. Sprawa dotyczy uchwały rady w gminie Szczytno, która podwyższała wysokość diety oraz zmieniała zasady jej przyznawania.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.