Każdy pogrzeb ma charakter szczególny – zwłaszcza dla rodziny zmarłego.
Kilka dni przed Świętem Niepodległości władze Pienińskiego Parku Narodowego zaapelowały do turystów, by nie wywieszali biało-czerwonych flag na górskich szczytach.
Kolejna uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny za nami. Obchodzenie czegoś po raz enty zachęca zazwyczaj do porównywania tego, co obecnie, z tym, co już było.
Przed nami długi weekend, związany tym razem ze szczególnym momentem w roku – dniami, gdy nasze myśli wędrują w kierunku tych, którzy już odeszli. Ruch na cmentarzach był tradycyjnie większy już tydzień przed Wszystkimi Świętymi i Dniem Zadusznym. Wiązało się to z porządkowaniem mogił bliskich nam osób.
Jesień znacznej części osób przywołuje negatywne skojarzenia i jest dla niejednego porą roku do przeczekania, która powinna minąć jak najszybciej.
W minioną niedzielę obchodziliśmy po raz dwudziesty czwarty Dzień Papieski związany z osobą św. Jana Pawła II. Ustanowiony jeszcze za życia papieża Polaka. Od 2005 r. odnoszący się już tylko do spuścizny po naszym rodaku.
Towarzyszą nam od dawien dawna. Bez nich świat byłby zupełnie inny. Liczba ich gatunków jest niezliczona, ale najbardziej interesują nas chyba te, które strzegą naszych domostw, dotrzymują towarzystwa, pozwalają się pogłaskać czy przytulić.
Od niespełna dwóch tygodni możemy cieszyć oczy muralem poświęconym Krzysztofowi Klenczonowi (fot. 1) .
W tym roku Gwardia Szczytno świętuje swoje 70-lecie. Choć w przeszłości był to klub wielosekcyjny (kilka sekcji wciąż zostało), to świętowanie skupiało się głównie na nagradzaniu osób związanych z piłka nożną.
Ważniejsze ulice Szczytna jakiś czas temu opanowała dziwna epidemia – jej skutkiem jest wyginanie albo jeszcze silniejsze niszczenie słupków i barierek oddzielających jezdnię od chodnika.
Miniona niedziela była ostatnim dniem oddawania głosów w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W weekend stacjonarnie można było głosować w Szczytnie tylko w hali im. Wagnera. Zainteresowanym pozostawało także oddanie głosu drogą elektroniczną.
Powiedzonko „Rosnąć jak grzyby po deszczu” zna prawie każdy.
Pod koniec minionego tygodnia na ul. Chrobrego doszło do wypadku z udziałem 15-letniej rowerzystki.
W połowie sierpnia, po paru tygodniach przerwy, wróciły w nasze rejony upały.
Piątek, godz. 14.45. Szczycieński dworzec autobusowy – bez żadnego autobusu (fot. 1) .
Ksiądz Bartłomiej Koziej jest dość dobrze znany wiernym ze Szczytna, a zwłaszcza tym z parafii Świętego Stanisława Kostki.
W Szczytnie nie brak osób, które nie są żadnymi burmistrzami, urzędnikami czy radnymi, a jednak próbują w jakiś sposób wpływać na wygląd swojego miasta i zadbać przy okazji o komfort życia jego mieszkańców.
Burmistrz Stefan Ochman zapowiedział niedawno, że tuż po zakończeniu Dni i Nocy Szczytna zasiądzie do rozmów na temat nowego kształtu imprezy, która kiedyś rozsławiała nasze miasto, a o DiN mówiono choćby w Teleexpresie.
Za nami kolejna edycja „Powrotu Juranda do Spychowa”, imprezy od ponad dwóch dekad przyciągającej turystów do miejscowości w gminie Świętajno.
Polska leży na obszarze związanym z klimatem przejściowym i ową przejściowość widać ostatnio bardzo dobrze na przykładzie Szczytna.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.